15.04.2019 FOTEG 2019 ’a bir bakış...

FOTEG 2019 - WIPOTEC’in Ürün Kontrol Sistemleri portföyü ziyaretçilerin büyük ilgisini çekti.

MERT TEKNİK, Mart ayının ortalarında İstanbul'da düzenlenen FOTEG fuarında katılımcı olarak yer aldı ve olumlu tepkiler aldı.

Yeni iş ortağımız Alman WIPOTEC’in, gıda sektöründeki müşteri taleplerine özel üretmiş olduğu Ürün Kontrol Sistemleri, ziyaretçiler tarafından yoğun ilgi gördü: Geniş uygulama alanları için tasarlanan E, M ve A serisi otomatik ağırlık kontrol terazileri (metal dedektörler de dahil) ve SC model X-ray Kontrol Sistemleri (optik kontrol dahil) bunlardan başlıcaları idi. Ayrıca, etkili veri iletimi yoluyla ürün optimizasyonu için Comscale 4 yazılım demosu özel bir ilgi yarattı.
Fuarda sergilenen diğer önemli unsurlar; hijyenik uygulamalar için özel Multipond çok kafalı terazi ve proaktif hizmetlerin sunumu da gelen ziyaretçilerin yoğun ilgisini çekti.Yeni iş ortağımız WIPOTEC (yüksek performanslı, proses ve müşteri odaklı tartım ve kontrol çözümlerinde dünya lideri), “Get Connected: Bağlanın” sloganı altındaki müşterek stantta MERT TEKNİK ile bir arada yer aldılar. 80 metrekarelik bir alana sahip olan MERT TEKNİK standı, ziyaretçilerin 10. salondaki ana uğrak yeri oldu. Hat verimliliğini, ürün kalitesini, işçi güvenliğini ve karlılığı nasıl artıracağını yapısal bir şekilde gösteren yedi makinesiyle fuarın cazibe merkezine dönüştü.
Ürün içerisindeki yabancı madde kontrol sistemleri ile ilgili olarak dökme ürün uygulamaları için SC-B ve paketli ürünler için SC-E-4000 X-ray kontrol cihazları da yüksek seviyede ilgi odağı oldu.

  
 HC-A  SC-B

Otomatik ağırlık kontrol sistemleri portföyünde bulunan EC-E, HC-A, HC-M ve HC-M WD’nin en yüksek hızlarda en yüksek hassasiyette tartım yapması ve böylece hat verimliliğinin yüksek oranlarda arttırması fuarda büyük bir iz bıraktı.

MERT TEKNİK, etkili veri iletimi yoluyla ürün optimizasyonuna yönelik ürün inceleme sistemlerinin merkezi veri yönetimi olan Comscale 4'ü de tanıttı. Comscale4 ağ oluşturarak nerede olursa olsun tüm sahalarda ve gerçek zamanlı tüm ürün kontrol sistemlerine erişim sağlar. Comscale4, ürün kontrolleri sırasında elde edilen tüm verileri derleyerek üretim süreçlerini ürün kontrol sisteminizin bakış açısından izlemenize imkân sağlar. Raporlar ve istatistikler oluşturur, analizleri derler ve kontrol sistemine ilişkin tüm verileri sizin için arşivler. Veri ve olayları takip eder ve bunları bir alarm sistemine bağlar. Comscale4, size optimize edilmiş ve etkili bir üretim için ihtiyaç duyduğunuz tüm bilgileri sunar.

FOTEG’de ayrıca, MERT TEKNİK’in sunmuş olduğu geniş ürün portföyü ve hizmetler hakkında bilgiler verildi. Modüler bir konsepte dayanarak müşteri tarafından uygun bir hizmet kombinasyonu seçilebilmektedir. Gıda üreticileri verimliliği belirleyenin tek başına makineler olmadığını bilmektedirler. Makineler önemlidir, ancak maksimum toplam ekipman verimliliğini elde etmek için kusursuz dijital bağlantılar, eğitim ve teknik servis hizmetleri gerekir. MERT TEKNİK, her şeyi tek bir kaynaktan müşterilere en hızlı ve etkili bir şekilde sunabilecek olduğunu FOTEG'de gösterdi.