Ürün Kontrol Sistemleri

Hat içi entegre ürün kontrolü, yüksek hızlı imalat / paketleme süreçleri bağlamında çok önemlidir. Her bir kontrol için, ürünün taşınması, konumlandırılması ve hassas bir şekilde kontrol edilmesi gereken kısa bir süre vardır. Gıda sektöründeki yasal gereklilikler nedeniyle en önemli kontrol teknolojisi tartım şeklindedir ve bir ürünün (içerik ve ambalaj) toplam ağırlığı, seviye kontrollerine ek olarak ürünün eksiksiz olması ve az dolum/fazla dolum sezgisinde de kullanılabilir.

Bunların peşinden, optik ve X-ray kontrol sistemleri ve ardından metal dedektörleri gelmektedir. Kombine makinelerde en az yer işgal edecek ve yabancı cismi düzgün bir şekilde algılayacak şekilde, kontrol tartısı ve X-ray sistemi birbiri ile bağlantılıdır - bu mevcut hatların genişletilmesi ve kısıtlı alanın olması gibi durumlarda bir avantajdır. Optik kontrol sistemleri ile kombine edilmiş X-Ray sistemleri için de benzer kombine üniteler mevcuttur.

Lütfen Wipotec'in müşteriye özel ürün kontrol sistemleri ve bunların gıda, ilaç, kozmetik, kimya, gıda dışı ve kargo ve lojistik endüstrilerinde kullanımı hakkında daha fazla bilgi edinin.