Gıda Dışı Ürünler

Makine Donanımları 
 
Modüler tartım ve kontrol teknolojisi
Wipotec, makineleriniz ve hat gereklilikleriniz için tam olarak uygun hale getirilmiş bağımsız tartım ve orijinal ekipman üreticisi entegrasyon çözümleri sunar. Öncelikli hedef sektörler, gıda ve eczacılık sektörleridir; fakat diğer çeşitli sektörler için en iyi makine ve hatları sunan makine imalatçılarını da destekliyoruz. Otomatik kontrol terazilerimiz, en yüksek iş hacmi ve doğruluk hassasiyeti sunarak performansınızı artırmak amacıyla geliştirilmektedir. TQS (Takip Edilebilir Kalite Sistemi) markamız altında pazarlanan takip ve izleme çözümlerimiz, mevcut ve ortaya çıkmakta olan küresel serileştirme gereklilikleri ışığında özellikle eczacılık sektöründeki üreticilerin ihtiyaçlarını gidermeyi amaçlar. Uzman hizmetimiz ve sistemlerimizin düşük bakım gereklilikleri sayesinde, sizin ve müşterilerinizin sürecin başından itibaren son derece memnun kalmanızı sağlıyoruz.
 
Makine imalatında Wipotec tartım ve kontrol teknolojisinin uygulama gamı hakkında daha fazla bilgi edinin.
Hassas, kompakt otomatik kontrol terazileri ve tartım çözümleri 
Wipotec EMFR tartım hücreleri sayesinde en yüksek hızlar
Açık arayüzler ile modüler portföy sayesinde esnek entegrasyon 
 
Yüksek performanslı tartım çözümleri sunuyoruz 
Küresel ölçekte katı rekabet ortamı dolayısıyla, makine üreticileri rekabetçi tartım çözümlerine bağlı durumdadır. Otomatik kontrol terazilerimiz, rekabet avantajınızı korumanızı sağlayan son teknoloji ürünüdür. Sürekli yüksek konveyör bantlarımız ve en düşük obje aralıklandırması ile tartım hücreleri, ağırlık değerini yıldırım hızında tam olarak hesaplar. Makineleriniz veya üretim hatlarınıza kompakt entegrasyon performansımızla ünlüyüz. 
 

TQS - Esnek Takip ve İzleme Çözümleri 
TQS (Takip Edilebilir Kalite sistemi) ile eczacılık sektöründeki ambalajlama hatları için son teknoloji ürünü Takip ve İzleme çözümü sunuyoruz. Bu sistemler, tedarik zincirinin tamamında ilaçların eksiksiz şekilde takip edilmesine imkan sağlamaktadır. Bu özellik, 2019 yılında yürürlüğe girecek olan Sahte İlaçlar Yönergesi gibi çok sayıda ulusal yönetmeliğin gerekliliklerine uygun olarak ilaçların güvenliğine önemli bir katkı sağlamakta ve sahte ilaç üreticilerinin ortaya çıkarılmasını desteklemektedir. Takip Edilebilir Kalite Sistemi Portföyü, uygulama gerekliliklerinize esneklik sağlayan bağımsız ve entegre çözümlerden oluşmaktadır. Aradığınız ister bir serileştirme makinesi, ister ambalaj makineniz için entegre bir bütünleştirme çözümü olsun, sizin için doğru iş ortağıyız.

Serileştirme 
Makine tarafından okunabilir kodlama, her bir ambalaj üzerinde emniyet belirteci ile seri numarası biçiminde küresel olarak benzersiz bir ürün sınıflandıması sağlar ve bu uygulama, tüketicilerin sahte ilaç üretimine karşı korunması için bir temel oluşturur. Serileştirme ve sürekli bütünleştirme, perakende satışa kadar her aşamada ürün menşeinin şeffaf bir şekilde aktarılmasını sağlayarak pazarda emniyet ve güven yaratır. Kutuların serileştirilmesi, karton üreticisinden alındıktan sonra sabit konumlandırma ile başlar. Daha sonra etiketler ön ya da arka tarafa ya da her bir katlanır kutunun üzerine uygulanır. Etiketleyicinin kompakt tasarımı sayesinde, orijinal kutunun yetki dışı açılmasının önüne geçmek için emniyet belirteçli etiket uygulanabilir. TQS üst konveyör sistemi, katlanır kutuları kartonlama donanımından taşır ve farklı katlanabilir kutu boyutları için azami esneklik sağlar.

Bütünleştirme: TQS, ihtiyaçlara göre en uygun "Takip ve İzleme" uygulaması sağlar.
Takip Edilebilir Kalite Sistemindeki (TQS) makine serileri, her müşterinin münferit gerekliliklerine uygun hale getirilmiş tüm ambalajlama seviyeleri (diziler, kartonlar, paletler) için formattan bağımsız bir bütünleştirme performansı sunar. TQS, farklı ambalajlardaki seri numaralarının, her bir dizi için ayrı, benzersiz bir seri numarasında toplanmasını sağlar. Manuel olarak yeniden ambalajlanan kartonların yarı otomatik bütünleştirmesinin yanı sıra, operatör, daha önce bütünleştirilmiş dizileri teslimat kartonuna uzunlamasına olarak yerleştirir. Operatör, üniteleri daha alçak bir ambalajlama seviyesinden (örn. katlanabilir kutu) daha yüksek bir seviyeye (örn.diziler veya sevkiyat kartonları) atar. Böylelikle veri tabanında hiyerarşik bir ilişki yaratılır.

İhtiyaçlarınıza uygun hale getirilmiş Kontrol Teknolojisi 
Our X-ray product line specializes in the detection of foreign bodies in foods and other products. At the same time the high-tech Wipotec X-ray scanners contribute to product optimisation and thus increasing productivity. They monitor filling levels, the shape and condition of packages, as well as check for damages, completeness and flawlessness of products and trays. Due to its compact design and modularity, our X-ray technology can be easily and swiftly integrated into your production lines. 
We offer additional inspection solutions through metal detectors. They detect dangerous metal chips in packed and unpacked foods that are then ejected from the product flow.
Metal dedektörlerimiz ile ekstra kontrol çözümleri sunuyoruz. Dedektörlerimiz, ambalajlı ve ambalajsız gıdalardaki metal kırıntılarını tespit ederek üretim hattından ayırır.

Wipotec'te Birinci Sınıf Servis 
Wipotec tarafından sunulan profesyonel servs ile uygun parçaların seçimi ve kurulumu sırasında kapsamlı öneriler alacaksınız. Ekibimiz ile girilen yakın teknik işbirliği, müşterilerimize geniş uzmanlık birikiminin yanı sıra teknik açıdan yüksek kalitede ürünleri sunmamızı sağlıyor. Farklı aksamların birlikte geliştirilmesi ve tek bir sahada imalat dolayısıyla, ihtiyaçlarınıza esnek bir şekilde yanıt verebiliyoruz.
Uygulamanız için doğru tartım ve kontrol modüllerini bularak, bu modüllerin cihazlarınıza alandan tasarruf sağlayacak şekilde entegre edilmesi sırasında size destek sunuyoruz. Teknik destek alanında yetkin kadromuz, uygulama sürecinin geri kalanında size destek sunacaktır. Fakat modüllerimizin yüksek kalitesi ve hassasiyet derecesinden hiçbir şekilde ödün verilmeyecektir. Wipotec ile kurduğunuz birinci sınıf işbirliği sayesinde, hattın tamamı için genel bir yüklenici olarak müşterilerinize tam güvenle yaklaşabilirsiniz.

Uygulamanız için hemen şimdi doğru çözümü bulun!

 

Silindirik nesnelerde bile güvenilir ürün işleme performansı

Küçük ya da silindirik ürünlerle uğraşmanız gerekiyorsa, otomatik kontrol terazilerimizin patentli konveyör bantları, çok sessiz çalışma ile kolay taşıma performansı sağlar. Bu özellikler, işletim gerekliliklerinize uygundur. Örneğin üst-alt konveyörler ve yanal kavrama konveyörleri, en hassas ve dinamik tartım uygulamaları için kusursuz bir ürün taşıma ön gerekliliğidir. Bir İspanyol üretici için şarap ve köpüklü şarap mantarlarının üretimi sırasında özel şekilli konveyör bantlar, sabit ürün taşıma performansı sağlar. Mantarlar, en doğru şekilde tartılabilmeleri için ayrılır ve iç bükey şekilli konveyör bantta kusursuz şekilde konumlandırılır. 

Vakit nakittir - madeni para tartım uygulamalarında otomatik kontrol terazileri 
Wipotec, yeni damgalanmış madeni paraların imalat ve kontrolünü destekler. Madeni paranın değeri, mili-saniyelik bir süre içerisinde mili-gram hassasiyetinde ölçülür. Yönetmeliklere uygun olarak madeni paralarının değerlerinden bir şey kaybetmemeleri için, asgari ağırlık nominal değere uygun olmalıdır. Bu, hem normal madeni paralar, hem de değerli metaller içeren madeni paralar için geçerlidir. 

Ayrıca ağırlık sınırının aşılması durumunda üretim sürecinin karlılık oranı etkilenebilir. Aynı zamanda çok sayıda madeni paranın değerinin basit bir şekilde belirlenebilmesi için, her bir anma değerinin üretim sırasında korunan tanımlanmış bir ağırlığı vardır. Ağırlığın son derece hassas bir şekilde belirlenmesi dolayısıyla ağırlığı yanlış olan madeni paralar hemen ayrılır ve yeniden eritilmek üzere tasnif edilir. Bu uygulama genel olarak daha yüksek iş hacmine imkan sağlayan çoklu hat operasyonuyla desteklenir.
Oyuncaklarda bütünlük kontrolü için kullanılan otomatik kontrol terazileri
Otomatik kontrol terazilerinin diğer uygulamalarda kullanımı da oldukça kolaydır. Ünlü oyuncak üreticileri, oyuncak gruplarının eksiksizliğini kontrol etmek için tartım teknolojimizden yararlanırlar. Her bir parçanın özgül bir ağırlığı olduğu için, yalnızca son ambalaj eksikse tespit edilmez.
Otomatik kontrol terazisinde kalite kontrolü ilk aşamalardan başlar. Öncelikle yüksek performans ünitelerimiz tüm ürün parçalarının ağırlığını mili-gram hassasiyetinde ölçer. Daha sonra, son ambalaj kontrolünden önce, tamamlama kontrolleri için küçük torbalar dinamik tartım uygulamasına tabi tutulur. Tartım hassasiyeti, müşteri memnuniyeti ve maksimum verimlilik sağlar.

Otomatik kontrol terazilerinden elde edilen hassas ölçüm sonuçlarını aktarma 
Ürün kontrolünden çok sınıflandırmak için farklı nesnelerin ağırlıklarını hesaplamanız gerekiyorsa, otomatik kontrol terazilerimiz sizin için doğru seçenek.
Teraziler ayrıca her bir ayrı ürünün ağırlığını belirleyen ve en kısa süre içerisinde belgeleyen Wipotec ağırlık hücreleri ile donatılmıştır. Böylelikle karmaşık ürün dizileri düzene sokulabilir. Cihazları dokunmatik ekran üzerinde sezgisel çalıştırma fonksiyonları ve standart arayüzler üzerinden verilerin kolay bir şekilde aktarılması sayesinde tüm verilere kısa sürede erişilebilir ve veriler yönetilebilir.
Basit kullanıcı arayüzü, insan hatasını en aza indirmek üzere entegre edilmiştir. Ürünle ilgili tüm veriler toplanır ve eksiksiz şekilde belgelenir. İsteğe bağlı olarak, web tabanlı kaliteli veri yönetimi yazılımımız Comscale4, farklı çalışma sahalarınızdaki otomatik kontrol terazilerinizi ve kontrol makinelerinizi tek bir ağ üzerinde bağlar ve üretimle ilgili tüm verilerin gerçek zamanlı olarak takip edilmesini mümkün hale getirir.
Üretim hattınıza bağlanan her bir makineye ait verilere bilgisayarınızda ve hatta mobil cihazlarınızdan erişebilirsiniz. Veriler hızlı kontrollere ve kapsamlı analizlere tabi tutulabilir, ayrıca elde edilen verileri iş ortaklarınız ve diğer departmanlarla kolaylıkla paylaşabilirsiniz. Bu nedenle elinizin altındaki tüm verilerle doğru kararları kısa süre içerisinde verebilirsiniz. Kalite güvencenizi eksiksiz şekilde kontrol altına alın, her zaman!

İhtiyaçlarınız için esnek tartım sistemleri 
Yüksek teknoloji ürünü esnek üniteler, üretim hattınıza ait gerekliliklere göre uyarlanır ve işletim yüksekliği, konveyör bandı boyutları ve hızlarına sorunsuz şekilde ve kısa sürede entegre olur. Otomatik kontrol terazileri, hattınıza bağımsız makineler olarak entegre edilebilir veya isteğe uygun entegrasyon çözümleri oluşturulabilir. Kontrol paneli üzerinde girdiler oluşturarak işletim sırasında üretim yeni parametrelere uygun olarak gerçekleştirilebilir veya elle tarayıcı kullanılarak otomatik kontrol terazilerinin barkodu doğru bir şekilde okuması sağlanabilir.