Kargo ve Lojistik

Kurye, Ekspres ve Hava Kargo (CEP) ve Lojistik Sektörleri için yenilikçi çözümler
Posta ve kargo hizmetleri ile posta sektörleri, Wipotec'in modern, akıllı tartım çözümlerinden kar sağlar. DWS ve otomatik kontrol terazi sistemleri, mektup ve kargolarınızın ağırlık ve hacmini güvenilir bir şekilde kontrol eder. Ayrıca DWS çözümleri, tam otomatik bir işlem üzerinden barkod ve kare kodları tarayarak, tüm paket türleri içerisinden ilgili verilerin ayıklanmasını sağlar. Etkileyici yüksek hassasiyet ile yüksek iş hacmi sayesinde, lojistik hizmetlerinizi hızlı ve verimli bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Posta ve lojistik sektöründe Wipotec tartım uygulamaları hakkında daha fazlasını öğrenin!
DWS sistemleri ile eş zamanlı veri toplama imkanı 
Çeşitli boyutlarda mektup ve kargolar için yüksek iş hacmi 
Karmaşık ürün dizileri ile dahi yüksek verim sağlayan, esnek şekilde uyarlanabilir otomatik kontrol terazileri 
Mektuplarınız ve kargolarınız üzerinde otomatik bütünlük kontrolü
 
BOYUTLAMA TARTIM TARAMA - BİR BAKIŞTA HER ŞEY
DWS sistemi, postalarınızın hacim, ağırlık ve barkod bilgilerini toplar ve analiz eder. DWS sisteminin üç bileşeni, en küçük alanlarda mektup ve kargolarınıza ait verilerin toplanması ile ilgili en önemli görevleri yerine getirir. Çok sayıda kamera ve lazer sistemi, mektup ve kargolarınızın boyut bilgilerini eksiksiz olarak alır. Bu işlem sırasında 50 x 50 x 50  mm boyutlarındaki nesneler,  2,000 x 1,000 x 1,600 mm boyutlarındaki büyük nesneler ile tam olarak aynı şekilde kaydedilir. Otomatik kontrol terazileri, kargo bilgisini tanımlanmış bir sınıfa atamak için kargonun hesaplanmış hacmini ölçülen ağırlıkla birlikte kullanır. Daha sonra tarayıcı, barkod ve kare kodları adresler, ücretsiz posta damgası ve diğer parametrelerle toplayarak gerekmesi durumunda doğruluk kontrolüne tabi tutar. Doğrulama sistemi, çok çeşitli uygulamalar için uygundur ve karmaşık ürün dizilerine karşın görevini tutarlı bir şekilde yerine getirir.
 
Bilgiler daha sonra merkezi veri yönetim sistemine aktarılır ve sistem tarafından tasnif fonksiyonu ya da ücretsiz posta damgasının doğru olup olmadığı değerlendirmesi gibi karar verme süreçlerine temel olarak kullanılır. Veriler daha sonra size uygun olan bir zamanda okunabilir ve analiz edilebilir. Böylelikle müşteriniz için maliyet dökümü hazırlanırken, mektup ve kargoların tip ve sayısı otomatik olarak kaydedilebilir.
En sıra dışı kargo boyut ve şekil bilgileri bile toplanabilir.
Oluşan taşıma maliyetlerinin doğru şekilde belirlenebilmesi için, yüksek hacimli kargoların ölçüleri kontrol edilmelidir. "Irreg DWS Sistemi" zaman israfının önüne geçmek için, sıra dışı kargoların hacim ve ağırlık bilgilerini yarı otomatik modda toplar. 
Sistem ağırlığı 150 kg, boyutları 2.500 x 1600 x 1200 mm'ye kadar olan nesneleri doğru bir şekilde tarar. Saniyede 2.9 metreye kadar azami konveyör hızları sorunsuz, hızlı işletim sağlar.
 
KUSURSUZ SINIFLANDIRMA VE BÜTÜNLÜK KONTROLLERİ İÇİN OTOMATİK KONTROL TERAZİLERİ
Çift terazili kargo tartımı, maksimum verimlilik sağlar. Kargoları eş zamanlı olarak tartmak için iki tartı bandı birbirine bağlanır veya büyük kargoların ağırlığını belirlemek için üçüncü bir sanal terazi simülasyonu oluşturmak üzere birlikte kullanılır. Teknoloji, kargolar arasındaki kısa mesafeler oluşturulmasını ve sınıflandırılmamış kargo dizilerinin tartılmasını sağlar. HC mektup terazileri, mektupların tartılması için özellikle uygundur. Küçük tartım sistemleri, dikey olarak taşınan yazıların ağırlığını saniyeler içerisinde belirler ve elde edilen bilgileri, sisteme entegre edilebilecek mektup sınıflandırma makinelerine aktarılır. 
 
Mektup ve yazıların eksiksizlik kontrolüne tabi tutulması için ağırlık da güvenilir bir şekilde belirlenebilir. Örneğin sistemimiz, bankalar ve sigorta şirketlerinden giden yazıların kalite güvencesini kontrol eder. Çözümlerimiz, bir yazıdaki sayfa sayısını tam olarak belirleyebilir ya da ölçülen ağırlığı kullanarak bir çek kartının eksik olup olmadığını tespit edebilir. Sistem, ağırlığı hatalı olan yazıları ayırır ve belgeler.
 
Tüm ihtiyaçlar için esnek teraziler
Esnek sistemler, ihtiyaçlarınıza uygun olarak uyarlanabilir ve farklı gradyanlara ya da asgari alan hacimlerine rağmen hassas tartım performansı sağlar. İş hacmini artırmak üzere, tek veya çoklu hatlar kullanılarak mektuplar dikey olarak taşınır. Konveyörlerin uzunluğu ve genişliğinin yanı sıra, cihazların çalışma yükseklikleri ayarlanabilir. Wipotec sistemleri, ister küçük, hafif mektup ya da kargolar, ister ağır mektup ya da kargolar olsun, tüm ihtiyaçlarınız için en uygun çözümdür.
 
Süre kısıtlı projeler için dünyanın en hızlı mektup terazisi
Yalnızca bir mili-saliselik tarama hızları, en kısa sürede en doğru ölçüm sonuçları elde edilmesini sağlar. Ürünün bu yönü, ürün için ayrılan asgari alanlarda azami iş hacmi elde edilmesini mümkün hale getirir. Bu işlem sırasında mektuplar dikey olarak taşınarak, saniyede 4 metreye kadar yüksek hızlara ulaşılır. En düşük ağırlık farklılıkları söz konusuysa, Aktif Titreşim Kompanzasyonu (AVC) teknolojisi, oluşan titreşimleri filtreler ve en zor ortamlarda dahi yıldırım hızında en doğru ölçüm sonuçlarının elde edilmesini sağlar. Bir uluslararası posta hizmeti sağlayıcısı, damgalı olmayan postaları tespit etmek için, WIPOTEC tarafından üretilmiş, dünyadaki en hızlı, onaylı mektup terazisini kullanır.
 
Terazi ve tarayıcı kullanılarak, mektupların ağırlığı ve üzerlerindeki damgalar, saatte 60.000 kez karşılaştırılır. Bir mektubun posta bedeli yetersizse, söz konusu mektup ayrılır. Posta bedeli yetersiz mektupları gönderen kişilere daha sonra yeniden ücretlendirme uygulanır. Wipotec'in bu teknolojisi sayesinde, hizmet sağlayıcısı önemli mali kayıplardan kaçınmış olur. 
Uygulamanız için hemen şimdi doğru çözümü bulun!