İlaç ve Kozmetik

Sahte malzeme kullanımına karşı benzersiz performans!

Eczacılık sektöründe "Takip ve İzleme çözümleri" ve "Tartım Teknolojisi" 

 
Yüksek güvenlik standartları, yalnızca kullanılan içerik maddeleri dahil olmamak üzere ilaçlar için de geçerlidir. Sahte malzeme kullanımının etkin bir şekilde önüne geçilmesi adına serileştirme ve bütünleştirme uygulamalarını düzenleyen çok sayıda yönetmelik hükmü yürürlüktedir. Gerekliliklerin uygulanması, küresel eczacılık sektörünün gördüğü en büyük altyapı projelerini beraberinde getirmiştir. WIPOTEC, TQS (Takip Edilebilir Kalite Sistemi) altında pazarlanan, yenilikçi Takip ve İzleme çözümlerinin tüm dünyada tanınan sağlayıcısıdır. Takip Edilebilir Kalite Sistemi, eczacılık şirketleri ile sözleşmeli imzalat kuruluşlarının çeşitli serileştirme ve bütünleştirme gerekliliklerini yerine getirmelerini sağlamak amacıyla geliştirilmiştir. Tüm dünyada geliştirilen 1.000'in üzerindeki Takip ve İzleme projesi ile, uzmanlığımıza ve en son teknoloji ürünü TQS makine çözümlerimize güvenebilirsiniz. 

Artan üretim güvenliği ve kalitesi de eczacılık sektörüne yönelik olarak geliştirdiğimiz otomatik kontrol terazileri portföyünün temel amaçlarından biridir. Özellikle HC-A serisinde yer alan ürünlerimizle, her bir hapı ayrı olarak ya da katlanır kutuları yüksek hızda tartabilen son derece hassas otomatik kontrol terazileri sunuyoruz. Ayrıca ürünlerimiz, özel uygulama ihtiyaçlarını ya da doğrulama gereksinimlerini anlamış sektör uzmanları tarafından geliştirilmiştir.
 
Eczacılık sektöründe kullanılan Wipotec Takip ve İzleme ve tartım teknolojisi uygulama gamı hakkında daha fazla bilgi edinin veya özel uygulamanız için doğru makineyi şimdi keşfedin!
 Temel gereklilikleri uygun küresel serileştirme ve bütünleştirme çözümleri 
 Satıcıya bağımlılığın önüne geçen kolay entegrasyon için açık ve standart hale getirilmiş arayüzler 
 Dakikada 650 değerine kadar iş hacmi sağlayan yüksek performanslı otomatik kontrol terazileri 
 İlgili eczacılık yönetmeliklerine ve doğrulama standartlarına uygunluk
 

Takip ve İzleme - İlaçların Serileştirilmesi ve Bütünleştirilmesi

Tüketici, ilaçlar için mutlak ürün güvenliği talep etmektedir. Yönetmelikler, ilaçların hasta, eczane ve imalatçının da dahil olduğu tüm aşamalarda eksiksiz şekilde takip edilebilmesini öngörmektedir. Bu da ürün korsanlığı ve sahte ürün imalatına bağlı olarak sağlık konusunda ve mali olarak ortaya çıkan sorunları ortadan kaldırmaktadır.

Tutarlı serileştirme uygulamaları, benzersiz ürün kodlama ve seri numarası aracılığıyla en küçük ambalaj ünitesinin bile tanımlanmasına olanak sağlamaktadır. Bunlar, tek ambalajdan toplu ambalaja, teslimat kutusundan palete kadar tüm bütünleştirme seviyelerinde ürün takibini kolaylaştırmaktadır. 

Yalnızca riskler tespit edilmez, aynı zamanda tedarik zincirinin tamamında verimli süreçler yaratılır.

Takip edilebilir Kalite sistemi - Takip ve İzleme projelerinizi güçlendiriyoruz.

Müşteri odaklı Takip Edilebilir Kalite sistemi, Wipotec'in eczacılık sektörlerinde ortaya çıkan güvenlik sorunlarına verdiği benzersiz yanıttır. Ürünlerinizin üretildiği bölgeye ve ihraç edildiği ülkeye bağlı olarak, ülkeye özel vinyet ve etiket kodlama ve uygulamalarına ilişkin gereklilikler mevcuttur. Makinenizin doğru bir şekilde yapılandırılması, hızlı ve sorunsuz uygulama süreçlerinin her adımında mühendislerimiz size eşlik edecektir. Modüler sistem, mevcut ambalaj hattınızın koşullarına göre uyarlanabilir

TQS haritamızdan size özel serileştirme gerekliliklerini bulabilirsiniz.

Serileştirme

Makine tarafından okunabilir kodlama, her bir ambalaj üzerinde emniyet belirteci ile seri numarası biçiminde küresel olarak benzersiz bir ürün sınıflandıması sağlar ve bu uygulama, tüketicilerin sahte ilaç üretimine karşı korunması için bir temel oluşturur. Serileştirme ve sürekli bütünleştirme, perakende satışa kadar her aşamada ürün menşeinin şeffaf bir şekilde aktarılmasını sağlayarak pazarda emniyet ve güven yaratır.

Ürün kutularının serileştirilmesi, karton tedarikçisinden temin edildiklerinde sabit konumlandırma ile başlar. Daha sonra etiketler gereken şekilde ön veya arka tarafa ya da her bir katlanır kutunun üzerine uygulanır. Etiketleyicinin kompakt tasarımı sayesinde, orijinal kutunun yetki dışı açılmasının önüne geçmek için emniyet belirteçli etiket uygulanabilir. TQS üst konveyör sistemi, katlanır kutuları kartonlama donanımından taşır ve farklı katlanabilir kutu boyutları için azami esneklik sağlar.

             

Bütünleştirme: TQS, ihtiyaçlara göre en uygun Takip ve İzleme uygulaması sağlar.

Takip Edilebilir Kalite Sistemindeki (TQS) makine serileri, her müşterinin münferit gerekliliklerine uygun hale getirilmiş tüm ambalajlama seviyeleri (diziler, kartonlar, paletler) için formattan bağımsız bir bütünleştirme performansı sunar. TQS, farklı ambalajlardaki seri numaralarının, her bir dizi için ayrı, benzersiz bir seri numarasında toplanmasını sağlar. Manuel olarak yeniden ambalajlanan kartonların yarı otomatik bütünleştirmesinin yanı sıra, operatör, daha önce bütünleştirilmiş dizileri teslimat kartonuna uzunlamasına olarak yerleştirir. Operatör, üniteleri daha alçak bir ambalajlama seviyesinden (örn. katlanabilir kutu) daha yüksek bir seviyeye (örn.diziler veya sevkiyat kartonları) atar. Böylelikle veri tabanında hiyerarşik bir ilişki yaratılır. Hands off! Tamper-Evident seals

Otomatik kontrol terazileri: Üretim hattınıza verimlilik katıyoruz
Yüksek performanslı dinamik kontrol terazileri, ambalajlanmış ya da ambalajlanmamış ürünlerinizin ağırlığını miligram ayrıntısına kadar belirler. Diğer özelliklerin yanı sıra, lider taşıma teknolojisi ve Wipotec EMFR ağırlık hücreleri, hassas tartım ve dokümantasyon sağlar. İçerik dozlamasının hassas kontrolü, ilaç güvenliği açısından önemli bir faktördür; bu nedenle çözümlerimiz, tek haplar gibi çok hafif nesnelerin tam ağırlık değerini belirler. Standart ağırlıktan sapma üzerinden,  kutulardaki eksikler tespit edilebilir. Otomatik kontrol terazilerimiz, sıvı hatlarında doldurma sonuçlarının en iyi hale getirilmesinin ayrılmaz bir parçasını oluşturur. Böylelikle aşırı doldurma ya da daha da kötüsü eksik doldurmanın yol açacağı maliyetlerden tasarruf edilerek, marka prestijine zarar veren ürün hatalarının önüne geçilir.
Belli başlı ilaç tipleri için çok şeritli uygulamalar idealdir. Yüksek hızlarda sabit doğruluk performansı ile çok sayıda nesne eş zamanlı olarak tartılabilir. Ürün felsefemiz, en yüksek performans ve kusursuz entegrasyon kapasitelerinin ürün hattınızda bir araya getirilmesine dayanır. Bu amaca bağımsız otomatik kontrol terazileri ya da entegrasyon çözümleri ile ulaşılabilir.

Kozmetik

Kusursuz! Kozmetik sektöründe son derece hassas tartım ve kontrol teknolojisi 
İster dekoratif kozmetik, sıvı şampuan, ister kağıt hijyen, ister saç spreyi alanlarında üretim gerçekleştirin, ürünlerinizin kalite kontrolünde WIPOTEC'in uygun iş ortağı olduğunu göreceksiniz. Son derece hassas otomatik kontrol terazileri, ambalajlı ürünlerinizin ağırlığını ışık hızında hesaplar. Gelişmiş konveyör veya ürün taşıma teknolojisi sayesinde silindirik veya kolaylıkla düşen ürünlerin işleme tabi tutulması da hiçbir şekilde sorun oluşturmaz. Kontrol teknolojimiz, gerekli ürün güvenliğinin korunmasını sağlar ve müşterilerinizin güvenini kaybetmenizin önüne geçer. Çözümlerin modüler yapısı, üretim hatlarınıza hızlı ve kusursuz bir şekilde entegre edilmelerini mümkün hale getirir.
Kozmetik sektöründe kullanılan Wipotec tartım ve kontrol teknolojisi uygulama gamı hakkında daha fazla bilgi edinin veya özel uygulamanız için doğru makineyi şimdi keşfedin!
 Hassas tartım teknolojisi ile en yüksek hızlar
 Güvenilir, en son teknoloji ürünü kontrol teknolojisi sayesinde garantili ürün güvenliği 
 Eksiksiz dokümantasyon ile kapsamlı kalite güvencesi 
 Kompakt ve modüler tasarım ile esnek ve kolay entegrasyon
 
Wipotec ile verimliliğinizi arttırın
Ağırlığı hatalı olan ambalajlar tespit edilir, belgelenir ve ürün akışından otomatik olarak çıkarılır. Eksiksiz hat optimizasyonu için, geri besleme kontrol özelliğimiz, hat verimliliğini iyileştirir. Ürün konfigürasyonu,  yeni üretim siparişlerine göre değişir. Basit ve anlaşılır dokunmatik kontrol panelinden girdiler yapılarak anma ağırlıkları kısa süre içerisinde ölçülür.
Ön ambalaj yönergesi, kozmetik ürünlerin üretimi ve ambalajlanması dahil tüm sektörler için geçerlidir. Yönetmelik uyarınca tüm ambalajlar, nominal doldurma miktarını içermelidir. Böylelikle müşteri memnuniyetinden ödün verilmez ve karlılık da korunur. Dinamik tartım çözümleri, ürünlerinizin ağırlığını mili-gram hassasiyetinde hesaplayarak, tartım sürecinin tamamını eksiksiz şekilde belgelerken ambalajın her zaman doğru miktarı içermesini sağlar.
 

Wipotek ağırlık hücreleri" ile donatılan otomatik kontrol terazilerimiz, bir ürünün ağırlığını bir milisaniye içerisinde ölçer - bu da dolum istasyonunun hızına uygun şekilde uyarlanabilirlik sağlar. Ürünün şekil ve boyutuna bağlı olarak dakikada 650 adete kadar hıza ulaşmak mümkündür. Aktif Titreşim Kompanzasyonu (AVC), oluşan titreşimi ölçülen sonuçtan filtreler ve tüm asgari ağırlık sapmaları doğru şekilde gösterilir.

AerosolSilindirik nesnelerin tartılması
Deodorant veya saç spreyi gibi ürünler normalde farklı boyutlarda silindirik kutu veya şişelerin içerisine doldurulur. Bazı durumlarda hassas, yüksek kaplar kolaylıkla düşer - bu nedenle düzensiz veya ani bant hareketlerinden kaçınılması önemlidir. Otomatik kontrol terazilerimizdeki döner yıldız teker teknolojisi sayesinde, silindirik ambalajlar devrilmeden hat üzerinde tartılır. Formata uygun paketler ile programlı yıldız teker hatta ulaşan kapları alır ve ağırlık hücresi üzerinde döndürür. Ağırlığı yanlış ambalajlar da tespit edilir, ayrılır ve belgelenir. Döner yıldız teker destekli HC-A-IS serimiz de dakikada 400'e kadar tartım performansı sağlar. Döner yıldız tekerin bir format veya ürün değişikliği için değiştirilmesi için bir kaç işlem yeterlidir ve bu işlemler beş dakika içerisinde kolay ve güvenli bir şekilde uygulanabilir.

En küçük ürün formatları bile güvenli bir şekilde taşınabilir.
Konveyör bantları, ürünlerinizin yanal kavrama konveyörleri, üst-alt konveyörler ve besleme vidaları ile yüksek hızlarda güvenli bir şekilde taşınmasını sağlar. Küçük tıbbi şişeler, ampuller ya da kozmetik numuneleri gibi en küçük ve en hafif ambalajlar bile doğru şekilde tartılabilir. Çok hafif nesneler için kusursuz ürün, otomatik %100 izleme fonksiyonu dolayısıyla hassas ürünler için kalite güvencesinde yeni imkanlar sunan HC-A-MI serimizdir.
Küçük ambalaj boyutları genellikle yüksek performanslı çok bantlı otomatik kontrol terazilerinin kullanılmasını gerektirir. Çubuk ambalajlar ya da dört taraflı mühürlü poşetler bunlara örnek olarak gösterilebilir. Her bir hat için ayrı ekranlı yüksek hassasiyetli ağırlık ölçümleri sunulur. Çok hatlı üniteler ihtiyaçlara uygun olarak, özel uygulama gerekliliklerine göre geliştirilir ve imal edilir.

Kusursuz ürünler için güvenilir metal algılama
Kozmetik üretiminde müşteri memnuniyetinin sağlanması için yabancı nesnelerin güvenilir bir şekilde tespit edilmesi de önemlidir. Örneğin bebek bezlerinin üretimi sırasında metal talaşlarının olup olmadığı kontrol edilmesi, son müşterinin güveninin kaybedilmemesi açısından önem taşır. Güvenilir metal dedektörlerimiz, istenmeyen metal nesneleri ışık hızında tespit eder ve bu ambalajları ya da ürünleri, etkilenen ürretim hattından ayırır. Yabancı madde bulunmaması durumunda metal dedektörler tüm parçalar üzerinde eksiksizlik kontrolü gerçekleştirebilir.
WIPOTEC-OC yüksek hassasiyetli otomatik kontrol terazileri, son derece hassas metal tespit elemanları ile birleştirilebilir. Alandan tasarruf sağlayan ünitede her iki kontrol fonksiyonu da mevcuttur ve bu fonksiyonlar, kusursuz kullanıcı deneyimi ve kullanım kolaylığı sağlayan bir HMI üzerinden çalıştırılabilir. İstenmeyen ürünlerin çıkarılması hedeftir ve olası düzensizlikler her zaman gözden geçirilir. Eksiksiz dokümantasyon desteği sayesinde üretim sırasında oluşan hataların kaynaklarını kolaylıkla tespit edebilirsiniz. Metal dedektörlerimiz bağımsız olarak kullanılabilir ya da üretim hattına kusursuz şekilde entegre edilebilir.

                              

Amacımız: En İyi Entegrasyon, En İyi Performans
Wipotec'in modüler sistemleri, neredeyse tüm uygulamalarda kullanılabilir. Mevcut üretim hattınıza sorunsuz bir şekilde entegre edilebilir veya gerekmesi halinde diğer yüksek teknoloji üniteleri ile birleştirilebilir. Ana şirketimiz Wipotecs'in üretim tesislerindeki Wipotec çözümlerinin imalatındaki yüksek dikey çeşitlilik sayesinde, makinelerimizi uygulama ihtiyaçlarınıza göre en uygun şekilde uyarlayabiliriz. On yıllara dayanan deneyimimizden ve kusursuz çok yönlülüğümüzden yararlanın!