Kimya

Kimya sektöründe gelişmiş tartım ve kontrol teknolojisi

İster kozmetik, ister deterjan ya da gübre olsun, kimya sektörünün her alanında mutlak hassasiyet ve temiz ortam koşulları büyük bir öneme sahiptir. Azami hızlarda yüksek doğruluk ile diğer ürünlerden ayrılan otomatik kontrol terazilerimiz, kimyasal malzeme ve ürünlerde üretim verimliliğinin artırılmasına katkı sağlar. Ayrıca ATEX ve NEC gibi temel yönetmeliklere tam olarak uygun şekilde, patlama riski taşıyan ortamlar için çözümler sunuyoruz. X-ray kontrol teknolojisi, üretüm hattınızdan kontamine ürünlerin geçmemesini sağlar ve ürünlerin geri çağrılması ile sonuçlanan durumların önüne geçer.

Kimya sektöründe kullanılan Wipotec tartım ve kontrol ürünlerinin çeşitleri hakkında daha fazla bilgi edinin veya özel uygulamanız için doğru makineyi şimdi keşfedin!

  • Wipotec ağırlık hücreleri, kısa tartım süreleri ve 1 mili saniyeye kadar kısa örnekleme performansı sağlar.
  • Silindirik ürünlerle bile en yüksek iş hacimleri elde edilir
  • Patlama riski taşıyan ortamlarda güvenli tartım performansı
  • Zorlu tartım uygulamalarında bile geniş uzmanlık

Otomatik kontrol terazileri: Azami hızda son derece hassas tartım

Endüstriyel olarak üretilen tüketici ürünlerinde, ön ambalaj yönergesinin gereklilikleri yerine getirilmelidir. Tüm ürün ambalajları, müşteri memnuniyetinin sağlanması ve karlılığın sürdürülmesi için nominal doldurma miktarını içermelidir. Dinamik kontrol terazilerimiz, ürün doldurma ağırlıklarını kontrol edip belgeleyip, üretim hattınızın hızını istenen seviyede tutarak, ön ambalaj yönergesinin gerekliliklerinin yerine getirilmesini sağlar.

Modüler cihazlar, üretim ihtiyaçlarınızı karşılamak üzere özelleştirilebilir ve gübre paketlerinden evlerde kullanılan deterjan ambalajlarına kadar çok çeşitli ürünlerin ağırlığını güvenilir ve verimli bir şekilde kontrol ederken, tanımlı eylemleri gerçekleştirilebilir. Ağırlığı hatalı olan ambalajlar tespit edilir, belgelenir ve tanımlanmış sınır değerlerini aşıyorlarsa üretim hattından ayrılır. Eksiksiz hat optimizasyonu için, geri besleme kontrol özelliğimiz, hat verimliliğini iyileştirir.

Üretim ortamındaki hatalı ağırlık belirlemesinden kaynaklanan titreşimleri kompanse etmek için Aktif Titreşim Kompanzasyonu (AVC) kullanılır. AVC, üretim yapılarınızdaki forklift trafiği gibi durumlardan kaynaklanan titreşimleri filtreler ve güvenilir ölçüm sonuçları elde edilmesini sağlar.

Tüm format ve ambalajların güvenli bir şekilde tartılması

Her bir ürün, ambalajın boyut ve özelliklerine uygun bir işleme performansı gerektirir. Ürünün karakteristik özelliklerine bağlı olarak tartım işleminden önce ve sonra kutuları, poşetleri ve teneke kapları tutmak, hızlandırmak veya ayırmak için üst-alt konveyörler, helezon ölçüm konveyörleri ya da yanal kavrama konveyörleri kullanılır. Dinamik kontrol terazilerimizi kullanarak ağırlık merkezi yüksek olan ürünler bile verimli bir şekilde tartılabilir. Silindirik ürünler ayrı olarak kaldırılır ve özel olarak geliştirilmiş döner yıldız sistemi kullanılarak tartılır.

Burada formata bağlı olarak dakikada 650'e kadar tartım işlemi gerçekleştirilebilir. Ağırlığı hatalı olan ürünler, üretim hattından ayrılır. Dört tarafı mühürlü poşetler ve çubuk ambalajlar gibi küçük ambalajlar için çoklu bant sistemleri özellikle uygundur. Üretim hattınızda çok sayıda nesnenin paralel olarak tartılması ve ürünler arasında  kısa mesafeler, daha yüksek iş hacmi elde etmenizi sağlar.

Hijyen tasarımı, kilit unsurdur  

Tartım ve kontrol makine portföyümüzün hijyenik tasarımı, üretim hattınızda gerekli hijyen seviyesini korumanızı daha kolay hale getirir. Yıkama için uygun koruma seviyesi ile standarttan tam hijyen versiyonuna kadar çeşitli biçimlerde temizlemesi kolay makineler mevcuttur. Hijyen gerekliliklerinize göre uyarlanmış sağlam, tam paslanmaz çelik versiyonlar, nemli ve IP69K seviyesinde sık, yoğun temizlik döngüleri gerektiren ortamlarda montaja uygundur.

Dikkat, Patlayıcı! Patlama riski taşıyan ortamlarda tartım 
Son derece yanıcı sıvılar veya patlayıcı karışımları tartma güçlüğü ile karşı karşıyaysanız, Wipotec'in patlamaya karşı koruma sağlayan teknolojisi sizi destekleyecektir. Otomatik kontrol terazisi HC-EC, Ex 1 ve 2 bölgelerinde kullanım için özel olarak tasarlanmıştır ve gaz karışımları içeren, patlama riski taşıyan ortamlarda kullanım imkanı sağlar. Özel olarak tasarlanmış taşıma sistemi, statik yük ve boşalımlardan kaynaklanan tehlikeli kıvılcım oluşumunun önüne geçilmesine yardımcı olur. Kontrol ünitesi, cihazın içerisinde patlama riski taşıyan gaz karışımlarının olası tutuşma kaynaklarına girmesini engelleyen bir basınçlı muhafaza ile korunur. Çalışanlarınızı korumak için kontrol ünitesi patlama riski taşıyan ortamın dışarısında monte edilebilir.

Kusursuz ürünler için X-Ray Kontrol Teknolojisi
Kapsamlı kontrol çözümlerimiz ile tüketici güvenliğini sağlayıp, kontamine ürünlerden kaynaklanan maliyetli geri çağırma durumlarının önüne geçebileceğinizden emin olabilirsiniz. X-ray teknolojisi ayrıca ürününüzün en uygun durumda kalmasını garanti eder. İstenmeyen taş, cam ve metal parçacıkları,  X-ray teknolojisi ile güvenilir bir şekilde tespit edilebilir ve kontamine ürünler, üretim hattından ayrılır. Ayrıca istenirse ürün ambalajında metalik veya diğer malzemelerden üretilmiş parçalar bütünlük kontrolüne tabi tutulabilir. X-ray tarayıcılar ürünleriniz üzerinde ayrı olarak ya da ürün tepsilerinde uygun şekil, doğru dolum miktarı, bütünlük ve eksiksizlik kontrollerini gerçekleştirir.

Yabancı maddelerin doğru şekilde tespit edilebilmesi için, en yüksek kalitede X-ray görüntüleri oluşturulur ve ekranda gerçek zamanlı olarak görüntülenir. Kusurlu ürünler ayrılır ve kusurların kaynaklarının etkili bir şekilde tanılanabilmesi ve takip edilebilmesi için, ilgili X-ray görüntüleri zaman kaydı ile arşivlenir. Üretim hattının koşul ve gerekliliklerine göre uyarlanan X-Ray tarayıcılar, isteğe bağlı optik (kamera) kontrol fonksiyonları veya tartım teknolojisi ile kombine edilebilir. 
Sizin için doğru makineyi bulun!