Gıda

Gıda sektöründe tartım ve kontrol standartlarını belirlemek

Verimli dinamik tartım çözümleri ürün ister katı ister sıvı olsun, gıda sektöründe hayati bir rol oynar. Kontrol sistemleri, ürünlerinizdeki istenmeyen yabancı maddeleri tespit etmekle kalmaz, aynı zamanda eksik öğeleri tespit eder ve ambalaj ya da gıdanın kendisinin doğru şekilde konumlanıp konumlanmadığını kontrol eder. Etkilenen ambalajlar, üretim hattından ayrılır ve böylelikle %100 ürün kalitesi elde ederken, ilgili hijyen yönetmeliklerinin gerekliliklerini yerine getirmenize yardımcı olur. Ürün hatlarınıza kusursuz ve esnek entegrasyon ile ihtiyaçlarınıza uygun olarak tasarlanmış son derece verimli çözümler sunuyoruz.
 
Gıda endüstrisinde Wipotec tartım ve kontrol teknolojisinin uygulama gamı hakkında daha fazla bilgi sahibi olun.
  Çok çeşitli uygulamalara uygun modüler tasarım
  Yüksek doğruluk ve 650 adet / dakikaya kadar tartım hızı 
  GMP yönergelerine uygunluk  
  X-ray tarayıcılar ve metal dedektörlerle kolay entegrasyon
  Yüksek çözünürlüklü ürün kontrolü
 

Otomatik kontrol terazilerimiz - Esnek, Hızlı, Kusursuz Hassasiyet

Verimlilik
Yetersiz ürün dolum uygulamaları yüksek maliyetli ürün geri çağırma sorunlarına neden olur ve sürekli aşırı doldurma durumlarının yol açtığı ek maliyetler, şirketiniz tarafından karşılanır. Dinamik, yüksek hassasiyetli otomatik kontrol terazileri, ambalajlarının her zaman belirtilen, doğru miktarları içermesini sağlar. Terazilerimiz, ağırlığı belirler ve ağırlık değeri doğru olmayan ambalajları otomatik olarak reddeder ve bu da en iyi şartlarda, maksimum verimlilikte üretim yapmanızla sonuçlanır. Eksiksiz hat optimizasyonu için, geri besleme kontrol özelliğimiz, hat verimliliğini iyileştirir.

Yüksek hassasiyetli iş hacimleri
İşe özel gerekliliklere bağlı olarak, sabit doğrulukta dakikada 650 tartıma kadar verimlilik sağlanabilir. Ayrıca küçük ambalaj sınıfları için çok hatlı çözümler de sunuyoruz. 
Hassas dinamik tartım uygulamalarının önündeki en büyük engel titreşimdir, örneğin yük kaldırma araçlarının (forklift gibi) oluşturduğu trafiktir. Otomatik kontrol terzilerimizin içerisinde yer alan Wipotec Tartım Hücreleri, Aktif Titreşim Kompanzasyonu (AVC) ile donatılabilir ve böylelikle hassasiyet veya hızdan ödün verilmeden en zorlu koşullarda bile verilerin güvenilir bir şekilde ölçülmesi sağlanabilir.

Basit ağırlık sınıflandırması
Hava ile ayırıcılar, itici ayırıcılar, hareketli kollar veya hareketli konveyörler gibi çeşitli tasnif cihazları, ürünlerin şekillerinin çok çeşitli olduğu gıdaları kusursuz şekilde sınıflandırır. Üst alt konveyörler, spiral vidalar veya yanal kavrama konveyörleri, özel gerekliliklerinize uygun olarak sistem tasarımına eklenerek karton ya da ayrı şişe taşıma uygulamaları gerçekleştirilebilir.

Hijyenik Tasarım - Klişelerin çok ötesinde
Gıda sektöründe hijyen gerekliliklerinin en katı yaptırımlara ve sürekli ekleme ve değişikliklere tabi olması anlaşılabilir bir durumdur. Ekipmanımızın İyi Üretim Uygulamaları (GMP) yönergelerine uygun olduğunu garanti ediyoruz. 

Hangi gıdayı ürettiğinize ve bu gıdaları nerede sattığınıza bağlı olarak farklı hijyen gereklilikleri (IFS, HACCP veya LMHV/FDA) geçerlidir. Bu nedenden ötürü, otomatik kontrol terazilerimiz ve kontrol çözümlerimiz, ıslak ortamlar için paslanmaz çelik IP65'ten, tam yıkama sürümü IP69K'ya kadar ilgili koruma sınıflarını kapsayacak şekilde tasarlanmıştır. En katı temizlik kriterlerine ve gıda işleme endüstrisinin en bağlayıcı hijyenik gerekliliklerine uygunluk sağlama ilkesine bağlı olarak hareket ediyoruz. 
Sektörün tanınmış gıda üreticileri, hassas gıda imalatçıları ve süt ürünleri üreticileri, Wipotec'in tartım ve kontrol çözümlerine güvenmektedir. 

En iyi tüketici koruması için birinci sınıf ürün kontrolü 
Güvenli, kusursuz ürünler - hassas tartım ve X-ray kontrol fonksiyonları sayesinde
Gıdanın güvenli ve kusursuz olmasını sağlamak için yenilikçi X-ray ve otomatik hassas terazi teknolojisi kombinasyonunu sektörle tanıştırıyoruz. Ürünler, yalnızca yabancı madde kontrolüne değil, aynı zamanda yüksek hassasiyetli ağırlık kontrolüne tabi tutulur. Ağırlık değerleri doğru olmayan ya da yabancı maddeler içeren üniteler, ayrı bir kaba aktarılır. Makinelerimiz, sıra dışı işlevselliklerinin yanı sıra, kullanıcı dostu entegre HMI vasıtasıyla da çalıştırılabilir. 

Metal algılama: Gıdanızı ve müşterilerinizi koruma altına alın
Metal kırıntılarının yol açabileceği kirlenmenin önüne geçmek için, otomatik kontrol teraziniz bir metal dedektörü ile tamamlanabilir. Farklı donanımlarla kombine edilen bütün makinelerimizde olduğu gibi, alandan tasarruf sağlayan modüler yapı ve entegre yazılım ile önemli avantajlar sağlıyoruz. Sistemin sağladığı önemli faydalardan biri de, her iki makinenin tek bir HMI ile entegre edilebiliyor oluşudur. Elbette metal dedektörleri bağımsız çözümler olarak da kullanıma sunulabilir. Ağırlık değerleri hatalı olan ambalajlar, kontamine ürünlerden ayrılabilir ve metal dedektörü ile otomatik kontrol terazisi kombinasyonu ile ayrı olarak çıkarılabilir. Bu uygulamaların eksiksiz dokümantasyonu, üretim sırasında meydana gelen hataların kaynaklarını tespit etmenizi mümkün hale getirerek, gıdanız için güvenilir yabancı madde yönetimini garanti altına alır.

Çoklu hat operasyonu
Çoklu hat operasyonu sayesinde X-ray tarayıcılarımız üzerinde tek bir bantta dakikada 300 ambalaja kadar hıza ulaşılabilir. Elbette kontrolün ayrı paketlerle sınırlı olması gerekmez. Ürün paketleri bir bütün olarak yabancı madde ve doldurma seviyesi kontrollerine tabi tutulur. Bu kontrol esnasında kontamine ürünler ekran üzerinde işaretlenir ve ayrılır.

Güçlü optik kontrol
Gelişmiş görüntü işleme yazılımı ile desteklenen, yüksek çözünürlüklü kameralara sahip, isteğe bağlı optik kontrol sistemleri, etiket konumlandırma ve içerik kontrol uygulamalarını gerçekleştirir. İmalat tarihi ile son kullanma tarihinin ambalajlara uygulanıp uygulanmadığını ve hatasız olup olmadığını belirleyebiliriz. X-ray tarama ve optik kontrol fonksiyonlarının eşsiz kombinasyonu sayesinde, güvenilir kontrol teknolojimiz en yüksek müşteri memnuniyeti sağlar. İlgili tüm veriler, tek bir yerde toplanır ve analiz edilir.

Çözümlerimiz, tüm üretim verilerinizi toplar ve sezgisel yazılım öğeleri ile doğru olmayan veri girişlerini çıkarır. Elde edilen veriler, tartılan ve sistemden ayrılan ürünlerin yanı sıra, gerekliliklere bağlı olarak miktar, şekil, görünüm ve tespit edilen yabancı madde bilgilerini içerir. İsteğe bağlı olarak, web tabanlı kaliteli veri yönetimi yazılımımız Comscale4, farklı çalışma sahalarınızdaki otomatik kontrol terazilerinizi ve kontrol makinelerinizi tek bir ağ üzerinde bağlar ve üretimle ilgili tüm verilerin gerçek zamanlı olarak takip edilmesini mümkün hale getirir.
Üretim hattınıza bağlanan her bir makineye ait verilere bilgisayarınızda ve hatta mobil cihazlarınızdan erişebilirsiniz. Veriler hızlı kontrollere ve kapsamlı analizlere tabi tutulabilir, ayrıca elde edilen verileri iş ortaklarınız ve diğer departmanlarla kolaylıkla paylaşabilirsiniz. Kısa süre içerisinde doğru kararlar verilebilir. Kalite güvencenizi eksiksiz şekilde kontrol altına alın, her zaman! 
Uygulamanız için hemen şimdi doğru çözümü bulun!