Şekerleme Endüstrisi için Çözümler

Şekerleme üretiminde proses verimliliğini artırırken tüketici güvenliği ve ürün kalitesi en önemli önceliklerdir. Ürün çeşitliliğinin yanı sıra işleme ve paketleme kalitesi, zorlu endüstri rekabetinde işi başarılı bir şekilde yürütmek için kilit faktörlerdir.

MERT TEKNİK, dökme ürünlerden, çikolata, jelibon, şekerleme gibi paketlenmiş ürünlere kadar, paketleme makineleri ve ürün kontrol sistemleri alanında dünyanın önde gelen üreticilerinden yenilikçi çözümler sunmaktadır.
 

Paketleme Makineleri ve Ürün Kontrol Sistemleri
 

Metal Algılama
Wipotec metal dedektörler, ürünlerinizdeki her türlü metal kontaminasyon unsurunu, en ince metal parçacığına kadar güvenli bir şekilde algılar. Metal dedektörlerin kullanılması ile ürün güvenliği açısından daha fazla müşteri güveni sağlanır. Dedektörlerimiz, hem bağımsız çözümler olarak kullanılabilir, hem de Wipotec tartım teknolojisinin diğer ürünleri ile birlikte alan tasarrufu sağlayan kombinasyonlar halinde değerlendirilebilir.
 

Otomatik Ağırlık Kontrolü
Aşırı ve yetersiz dolumu önlemek, maliyet tasarrufu sağlar ve böylece karınızı artırır. E-M-A serisi otomatik kontrol terazileriyle her tür ambalaj doğru ve güvenilir bir şekilde kontrol edilir. 
Marka imajının korunması için, HC-M-MDi Checkweigher ve metal dedektör kombinasyonu, ürün güvenliği açısından kalite standartlarını belirleyen tek bir kompakt sistemdir.


X-ray Kontrolü
Wipotec SC serisi X-ray kontrol sistemleri özellikle tamlık kontrolü, kırıklık kontrolü ve yabancı madde tespiti gibi uygulamalar için tasarlanmıştır. Bir çikolata barı kırıksa, kutu çikolatada parça eksikse, bisküviler arasında yeterli krema yoksa, dolgu düzensiz dağılmışsa veya üründe yabancı bir madde varsa Wipotec çözümleri ile tespit edilebilir ve sistemden ayrılabilir. Metalize ambalajlarda bile X-ray cihazları hassas ve güvenilir bir şekilde çalışır.

Çok Kefeli Teraziler

Multipond çok kefeli teraziler, birden fazla ürünü yüksek hızlarda ve yüksek doğrulukla otomatik bir şekilde tartmak için kullanılır. MP 28-400 / 400-C, 200 g'a kadar küçük porsiyonların tartılması için özel olarak tasarlanmıştır. Yapışkan, yağlı, şekerli ve kırılgan ürünler gelişmiş transfer sistemleri gerektirir.

Farklı huni türleri (plastik veya paslanmaz çelik), ürüne özgü yüzeyleri ile Multipond çok kefeli teraziler, küçük parçalı ürünleri kombinasyon modunda 500 tartım/dk, dozajlama modunda 720 tartım/dk’ya kadar hızda tartabilir. Ürün sayfasına gitmek için tıklayın.

Dikey Paketleme 

Inno-tech Revo çift tüplü dikey paketleme makinesi, tüm paket tipleri için 500 paket/dk'ya kadar yüksek performanslı uygulamalar için tasarlanmıştır. Servo motorlu tahrik sayesinde yüksek kaliteli kaynak / sızdırmazlık dikişleri, ayarlanabilir makine yüksekliği ve yenilikçi kontrol çözümleri, REVO makine konseptinin önemli avantajlarından bazılarıdır.

 * Multipond çok kefeli terazilerimizle performans kaybı olmadan senkronizasyon

Bag in Box Paketleme

Dökme ürünler (örneğin; dökme çikolata) için dolum ve paketleme işlemleri, tamamen ve/veya yarı otomatik koli açma, poşet yerleştirme, dolum ve koli kapatma ile Pattyn bag-in-box çözümleriyle optimize edilmiştir. Ürün kaybını en aza indirirken, ambalaj kalitenizi iyileştirir ve poşet maliyetinizi düşürür. Ürün ailesini görmek için tıklayın.